V časih, ko mobilna telefonija ni bila vseprisotna, nismo mogli vsak trenutek komunicirati s komerkoli smo želeli. Nikogar nismo klicali pozno zvečer, saj se je to smatralo za nekulturno. Ključni del zmenkarij je bil torej trenutek, ko smo se slišali oziroma videli, danes pa je to povsem drugače.
TUDI ONI PADAJO NA SMS-e: Kakšna sporočila se izplača pošiljati?
Odklop
Pravzaprav so mobilni telefoni postali naši najboljši neprijatelji, ugotavlja Jess McCann, avtorica Was It Something I Said?: The Answer To All Your Dating Dillemas. Ko nekoga kličemo, vemo, da se bo ta slej ko prej javil. Če mu pišemo, da bo kmalu odgovoril. Tako se izgubi čar pričakovanja, pravi McCannova.
Ker imamo torej ves čas priložnost nekoga klicati ali mu pošiljati sporočila, izgine tudi opcija, da se "delamo nedostopne". Če ne odgovorimo, namreč izpademo nedostopni. Nasvet avtorice je sicer ta, naj ženske po prvem zmenku počakajo, da jih prvi kontaktirajo moški. Če pa on na zmenku vztraja, da naj se ona javi prva, naj to ženska stori po dveh ali treh dneh.
In še en nasvet za ženski spol. Ko pošiljate sporočila moškim, naj bodo ta kratka in jedrnata. Če boste v sporočilu komentirali zmenek, McCannova predlaga, da prvo sporočite dobro vest, nato slabo in potem dobro. Na primer napišite, da ste se imeli odlično, hrana pa je bila skoraj tako dobra kot družba. In v količini sporočil ne pretiravajte, raje napišite, da je že pozno in da morate iti. Jutri je tako ali tako še en dan.