OLIMPIJSKA MEDALJA SPLAVALA PO VODI: Branilec naslova Benjamin Savšek na koncu 11.

Slovenija

Francoski kanuist Nicolas Gestin je na olimpijskih igrah v Parizu v slalomu na divjih vodah prepričljivo osvojil zlato kolajno, potem ko je bil najhitrejši že v kvalifikacijah in polfinalu. Branilec naslova iz Tokia Benjamin Savšek je bil 11., potem ko so mu sodniki pripisali 50 kazenskih sekund zaradi izpuščenih vratc.

Drugo mesto je z zaostankom 5,48 sekunde osvojil Britanec Adam Burgess, četrti z zadnjih OI v Tokiu, tretje pa vodilni v letošnjem svetovnem pokalu, Slovak Matej Benuš, ki je olimpijskemu srebru iz Ria 2016 danes dodal še bron. Za zmagovalcem je 36-letni Slovak zaostal za 5,67 sekunde.

Savšek se je odločno podal v finale, potem ko je v današnjem polfinalu z enim dotikom dosegel peti čas, a je pri petih vratcih naredil napako. Sprva je kazalo, da bo dobil le dve sekundi pribitka zaradi dotika, na koncu pa so sodniki presodili, da je zgrešil vratca, zato je dobil 50-sekundni pribitek, s čimer je splavala po vodi medalja (+53,57 sekunde).

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
joe jaxson |  30 .07. 2024 ob  22: 47
KRAJA, ZA POMAGAT DOMAČINU, DA 100% PRIDE DO MEDALJE, KIJE NASTOPAL ZA BENJAMINOM !