NEKATERIM OTROKOM JE POUK NA DALJAVO BOLJ VŠEČ: A priznavajo, da že močno pogrešajo sošolce

Slovenija

Prvi teden šolanja na daljavo po jesenskih počitnicah kaže, da je nekaterim učencem pouk na daljavo bolj všeč kot v šoli, da jim takšno delo ni težko, ker jim pomagajo starši, a jim dolgoročno ne bi bilo všeč. Vsi pa zelo pogrešajo druženje s sošolci in celo učitelje.

Fotografije so simbolične.

Šestošolec Artur pravi, da mu je pouk na daljavo bolj všeč kot v šoli, ker je manj ocenjevanja, pa tudi manj šolskih ur. Pri slovenščini je običajno pet ur pouka na teden, zdaj pa imajo le dve uri po video povezavi in nalogo. Všeč mu je tudi, ker pouk začenjajo malo kasneje in se lahko naspi. Namesto ob 7.30 ali 8.20 je zdaj prva šolska ura najbolj zgodaj ob 9.10. Pogreša pa podrobnejšo razlago učiteljev. "V primerjavi s spomladanskim poukom na daljavo je zdaj veliko bolje, ker vse poteka samo preko ene aplikacije, prvič pa smo imeli cel kup različnih. Aplikacija dobro dela, doslej nisem imel nobenih težav," je dejal.

Četrtošolka Nina je ugotavljala, da ima pri pouku doma manj dela kot v šoli, "saj kdaj kakšno stvar tudi izpustimo, če jo je od doma težko narediti, starši pa ne zmorejo vsega naenkrat". Pojasnila je tudi, da jih je učiteljica prvi dan pouka na daljavo pozvala, naj povejo, če komu kaj ne gre, in potem naslednjo nalogo s tistim učencem naredita skupaj. Nina se je ob tem pohvalila, da ji gre matematika zelo zlahka, zato naloge hitro konča in ima več časa za igro. Več težav pa ima pri miselnih vzorcih, saj jih v šoli ponavadi delajo skupaj. Hkrati ji je bolj pri srcu domača kuhinja kot šolska, večkrat tudi sama pomaga mami v kuhinji. Nekoliko manj pa ji je všeč, "ker mami hoče, da veliko bere".

Za prvošolca Jureta "delo od doma ni težko, ker mi oči in mami zelo pomagata". Čez vikend so se tako družinsko odpravili tudi v gozd, saj je imel nalogo za tehnični dan. Narediti so morali izdelek iz vejic in listov, torej materiala, ki ga najdejo v naravi. Med drugim je iz njih na gozdna tla izpisal svoje ime in ime svoje sestrice.

Mamica drugo in tretješolke je napisala, da sta deklici na splošno resni. Vsako jutro se uredita, počešeta, kot da gresta v šolo. Všeč jima je, da se pouk začne kasneje, da so odmori daljši, hrana doma boljša in da "mami še kar v redu poučuje".

Doma jima ni všeč, ker po treh tednih že zelo pogrešata sošolce in celo učitelje, ker se mami včasih mal dere in morajo biti ves čas doma ter se ne smejo družiti s sošolci. "Definitivno jima je boljše v šoli. Dolgoročno jima ne bi bil všeč takšen pouk od doma," je dodala.

Ob tem je izpostavila, da so se na Osnovni šoli Brezovica, ki jo obiskujeta njeni deklici, dobro pripravili na šolanje na daljavo. Uporabljajo Teems in so učitelji sami posneli navodila za uporabo teemsov. Tam so vsi materiali, učiteljica angleščine posname sama lekcije, učiteljica 2. razreda poleg knjig in delovnih zvezkov pripravi predavanje v živo, pa posnetek s pozdravom, interaktivne igre za učenje in drugo.

Učitelj 3. razreda zelo sistematično pripravlja gradivo po predmetih, po urah. Vsako jutro sicer nagovori razred in predava "v živo". Učitelji na otroke delujejo pozitivno, pomirjevalno, so odzivni in želijo nuditi podporo, je še navedla.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija