Primorske novice: Samo da je vikend

Izsledki kmetijskih inšpektorjev ter uslužbencev sklada kmetijskih zemljišč in gozdov, ki so prečesali izolsko podeželje, so zgovorni. Kmetijska zemlja večini zakupnikov predstavlja najcenejši način počitnikovanja ob morju. V hiški, kamp prikolici ali zabojniku, to sploh ni pomembno, piše Mirjana Cerin v Primorskih novicah.

Pa odmislimo, za koliko so oškodovani turistični in komunalni delavci, saj ne zapolnijo zmogljivosti oziroma njihovo ceno nižajo do skrajnih meja. Osredotočimo se raje na res klavrn odnos do zelenega pasu. Do mestnih 'pljuč' nad asfaltno-betonsko džunglo, ki bi morala služiti samooskrbi meščanov.

Se je več kot dobra zamisel o vrtičkarstvu spridila, ker so zemljišča v lasti države, ki je slaba gospodarica tudi v javnih podjetjih? Toda - država smo mi vsi. Ne nazadnje jo predstavlja tudi izolski župan Igor Kolenc, ki so mu izolska zemljišča, očitno, mar, čeprav živi v sosednji, koprski občini. Ali pa njegova skrb zanje raste premosorazmerno z bližajočimi se lokalnimi volitvami 2014 in se nadeja, da bodo volilci nagradili edinstven poziv kmetijskim inšpektorjem in skladovim uslužbencem o zaščiti kmetijskih zemljišč?

Kakorkoli že, zadnjo bodo rekli gradbeni inšpektorji. Vikende lahko porušijo ali pa se bo znova našel kdo, ki bo predlagal poceni legalizacijo. Po uveljavitvi Jazbinškovega zakona so nekaterim črnograditeljem obljubili še nagrado, češ da bodo po končanem legalizacijskem postopku postali lastniki zemljišča s črno gradnjo, sklene komentatorka.

Kaj pa stanovanja, ki jih imajo v lasti banke? |  02 .07. 2013 ob  09: 23
Jazbinškov zakon je bil edini slovenski zakon, ki je bil pravičen za Slovence. To kar je napisanega v zadnjem odstavku pa nikakor ne velja in so gola natolcovanja .Črnograditeljem ni nikoli nihče ničesar obljubljal, ravno nasprotno.
Bistvo Jazbinškovega zakona je bil v tem, da je omogočil povprečnemu Slovencu, da si je pod dokaj ugodnimi pogoji kupil (pravzaprav odkupil) stanovanje, ki ga je zasedal. To so bili časi, ko smo živeli ljudje v družbenih stanovanjih in plačevali najemnino stanovanjski skupnosti. Seveda smo si ta stanovanja obnavljali in jih urejali ne da bi nam za to kdo karkoli dal ali vrnil.
Edino pravlno in pravično je bilo, da smo si ta stanovanja lahko odkupili.
Bila je edinstvena priložnost - ali vzet kredit in si kupit lastno stanovanje ali pa boš končal pod mostom.
Ja, takrat je bilo nepredstavljivo, da bi bil sodržavljan brezdomec.
Danes imate(mo) drugače misleče politike in ogromno mladih brez stanovanj. Verjetno zato ni kriv jazbinškov zakon. Semedelski razledi so že dolgo prazni.