Na dražbi za večje zemljišče nad Vojkovim domom, ki bi lahko spremenilo podobo tega dela Portoroža, je zmagalo podjetje v lasti Nika Popoviča, sina nekdanjega koprskega župana Borisa Popoviča. To bi lahko odločilno vplivalo na načrte Gašparja G. Mišiča in Aca Kabanice, solastnika propadajočega Vojkovega doma, ki že dalj časa na tej lokaciji najavljata gradnjo hotela. Omenjene nepremičnine imajo sicer burno zgodovino; med drugim je nekdanji hotel za svoje uslužbence uporabljala jugoslovanska tajna policija Udba.
BURNA ZGODOVINA VOJKOVEGA DOMA: Za poletni oddih svojih vohunov je nekdanji portoroški hotel uporabljala tudi UDBA
Piran
Občina Piran je konec maja objavila javno dražbo za prodajo nepremičnin v lasti občine oziroma za 10 parcel v Portorožu, ki so s prostorskimi akti občine opredeljene kot stavbna zemljišča, namenjena za turizem, oskrbne in storitvene dejavnosti. Parcele so se prodajale skupaj in po izklicni vrednosti 1,3 milijona evrov (brez DDV).
Čeprav sta na dražbi sodelovala znani podjetnik Gašpar Gašpar Mišič in gradbinec Aco Kabanica, ki sta že v preteklosti najavljala na tej lokaciji nov hotel, pa je približno 4.000 m2 veliko zemljišče med Vojkovim domom in Senčno potjo na dražbi – ta je bila zaključena 19. junija 2024 – kupilo podjetje EFG storitve in turizem v lasti Nika Popovića, sina nekdanjega koprskega župana Borisa Popoviča. Zanj so odšteli 1,5 milijona evrov (1.550.000 evrov) oziroma skoraj 1,9 milijona evrov z DDV.
Popovič bi lahko z lastništvom parcele nad Vojkovim domom Mišiču in Kabanici precej premešal karte pri morebitni gradnji novega hotela na 4.700 kvadratnih metrov velikem zemljišču, ki ga je leta 2019 kupil Mišič oziroma njegovo podjetje Gasspar Naložbe skupaj s propadajočo stavbo Vojkovega doma in vilo Redento.
Vojkov dom oziroma nekdanji Hotel Adria ima dolgo zgodovino. Pred 2. svetovno vojno je bil v lasti nekoč znanega hotelirja in lastnika veletrgovine z vinom v Ljubljani Pia Radonića, po vojni pa je nova oblast Radonićeve nepremičnine zaplenila; hotel in vilo so uporabljali kot počitniško destinacijo za funkcionarje in sodelavce jugoslovanske tajne policije Udbe, namenjene prepoznavanju političnih nasprotnikov v nekdanji Jugoslaviji.
Leta 1970 so lastniki zemljišča in obeh objektov postali Hoteli Metropol, ki so vilo Redenta namenili za nastanitev svojih delavcev.
Za celotno območje Vojkovega doma je piranska občina leta 1991 sprejela zazidalni načrt, ki je predvideval gradnjo petnadstropnega hotela z okoli 240 sobami in z mostom čez cesto do plaže, vendar do gradnje novega turističnega kompleksa vse do danes še ni prišlo.
Čeprav so Hoteli Metropol denacionalizaciji nasprotovali, so bile nepremičnine leta 2001 v denacionalizacijskem procesu vrnjene dedičem Pija Radonića oziroma njegovemu sinu, odvetniku in hotelirju Marianu Radoniću iz Argentine. Priznana jim je bila tudi odškodnina zaradi zmanjšane vrednosti nepremičnin, v katere Hoteli Metropol praktično niso vlagali in so jih pripeljali v stanje potrebnega rušenja.
Kot je znano, je Radonić območje Vojkovega doma leta 2019 prodal Mišiču. Čeprav se je omenjala vsota štirih milijonov evrov, končna cena ni bila javno objavljena. Mišič si je več let prizadeval, da bi od občine kupil ali zamenjal še občinski del zemljišča. Ta je zdaj pristal v rokah Popoviča.
Tudi bivša uprava Droge
Pa hotel Palac... Itd
Ukradli so tudi Splošno Plovbo, Marino Portorož, Casino... Itd
Ukradli in nikoli kaznovani