Po podatkih Statističnega urada RS je 1. julija letos 2.059.114 prebivalcev Slovenije živelo v 5971 naseljih, 61 naselij pa je bilo brez prebivalcev. Število prebivalcev se je v prvem polletju zmanjšalo v 2323 naseljih, povečalo pa v 2334 naseljih. Najbolj se je povečalo v Kopru, za 202, najbolj zmanjšalo pa v Ljubljani, za 309 prebivalcev.
V Kopru največje povečanje števila prebivalcev
Koper
Med manjšimi slovenskimi naselji so sicer tudi taka, katerih prebivalci so sami moški ali same ženske. Statistični podatki kažejo, da so v 22 naseljih živeli sami moški, največje med takšnimi je bilo naselje Gorenje Kališče v občini Velike Lašče. Imelo je pet prebivalcev. Naselij, v katerih so živele same ženske, je bilo 13, od tega tri v občini Kostel: Grgelj, Srobotnik ob Kolpi in Stružnica.
Štiri naselja ostala brez prebivalcev
Naselje Brlog v občini Sodražica, ki 1. januarja letos še ni imelo prebivalcev, je imelo šest mesecev pozneje enega prebivalca. Štiri naselja pa so v prvem polletju letošnjega leta ostala brez prebivalcev: Kranjče v občini Cerknica, Zanigrad v občini Koper ter Srednji Potok in Suhor v občini Kostel. V 26 občinah so bila tudi naselja brez prebivalcev. 1. julija je bilo v vseh teh občinah skupaj 61 naselij, ki niso bila naseljena.
Če ne upoštevamo občin, ki jih sestavlja eno samo naselje (Kobilje, Odranci in Trzin), je bil delež prebivalcev posamezne občine, ki so živeli v njenem največjem naselju, največji v občini Ljubljana, najmanjši pa v občini Brda, še ugotavljajo na statističnem uradu. V naselju Ljubljana je tako živelo 97 odstotkov prebivalcev občine Ljubljana, v naselju Vipolže, največjem v občini Brda, pa osem odstotkov prebivalcev te občine.