Lucijčanka nam je zaupala nenavadno izkušnjo, ki naj bi se ji pripetila pred dnevi, ko je zaman čakala na avtobus, ki bi jo moral iz Lucije odpeljati v izolsko bolnišnico. Avtobus družbe Arriva, ki vozi na redni liniji Piran–Bolnišnica Izola in se ustavi tudi v Luciji, se ob predvidenem času 10.47 na avtobusni postaji v Luciji naj ne bi pojavil. Potniki naj bi ostali brez prevoza, ona pa je morala za v bolnišnico najeti taksi. Kasneje naj bi iz pogovora med šoferjem in njegovim kolegom naključno izvedela, da je peljal naravnost čez Beli Križ, ker je bil "v zamudi", stroške nadomestnega prevoza s taksijem pa da ji mora kar on poravnati.
ŠOFER ARRIVE 'SPREMENIL' AVTOBUSNO TRASO: Lucijčanka zato do bolnišnice s taksijem – plačal pa naj bi ga kar on?!
Piran
Bralka, ki je pred dnevi čakala na avtobus, ki vozi na redni liniji iz Pirana do izolske bolnišnice, je bila nemalo šokirana, ko je izvedela za pravi razlog, zakaj avtobusa ob predvideni uri ni bilo na avtobusno postajo v Luciji. Tam so ji sicer pojasnili, da naj bi bil avtobus "poln" in naj bi zato obšel Lucijo.
To naj se ne bi zgodilo prvič; da se avtobus, ki vozi do izolske bolnišnice, ni ustavil v Luciji, je, kot pravi, doživela že trikrat. "Nisem človek, ki bi se pritoževal, ampak to je že malo preveč. Gre za vožnjo do bolnišnice in če ni mogoče računati niti na to, je nekaj hudo narobe," dodaja Lucijčanka, ki bi zaradi zamude – v bolnišnico je prišla precej po naročenem terminu – lahko ostala tudi brez zdravniškega pregleda.
A to še ni bilo vse. Ko se je vračala iz bolnišnice, naj bi iz pogovora med šoferjema ugotovila, da je na avtobusu prav tisti voznik avtobusa, ki bi moral dopoldne priti po potnike v Lucijo, pa tega ni storil – kot navaja, naj bi sam povedal, da je "zamujal" in je zato iz Pirana odpeljal kar naravnost čez Beli Križ naprej proti Izoli.
Medtem naj bi ga iz centrale že obvestili, da je prišlo zaradi tega med potniki do nejevolje, saj naj bi o tem pripovedoval svojemu kolegu – potnico, za katero je bil obveščen, da se je pritoževala, pa naj bi označil z žaljivim izrazom. "Na to sem se odzvala in mu povedala, da sem bila jaz tisto "budalo", kot je rekel svojemu kolegu," pripoveduje svojo izkušnjo.
Sledilo je še eno presenečenje.
Po besedah naše bralke so ji na avtobusni postaji Lucija že prvič, ko avtobusa za v bolnišnico ni bilo, predlagali taksi. "Ko se mi je prvič zgodilo, da avtobusa ni bilo, so mi rekli, naj pokličem taksi in da mi bodo stroške povrnili. To so potem tudi storili," pripoveduje. Tako je bilo po njenih besedah tudi v drugem primeru. Tokrat pa ji je povrnitev stroškov za taksi ponudil kar šofer avtobusa.
"Ko je videl, da sem jaz tisto 'budalo', je kar takoj pripravil denar in mi rekel, da mi bo on poravnal stroške za taksi. Rekla sem mu, da bom to raje uredila na avtobusni postaji. On pa mi je rekel: 'Saj bom tako ali tako moral jaz plačati'," pripoveduje svojo izkušnjo Lucijčanka, ki še vedno ne skriva ogorčenja.
Na podjetje Arriva smo naslovili več vprašanj v zvezi z opisanim primerom. Zanimalo nas je, ali lahko šofer avtobusa sam presoja, ali se bo ustavil na določeni avtobusni postaji ali ne, čeprav je ta navedena v voznem redu. Prav tako smo podjetje povprašali, ali je običajna praksa, da potniki, ki ostanejo brez prevoza, v takih primerih prejmejo povrnitev stroškov taksija. Zanimalo nas je tudi, ali obstaja interna praksa ali pravilnik, ki določa, kdaj in na kakšen način se potnikom povrne stroške nadomestnega prevoza, in če da, pod kakšnimi pogoji.
Odgovore bomo objavili takoj po prejemu.