Murskosoboški policisti so zaključili preiskavo medvrstniškega nasilja, ki se je zgodilo novembra lani. Do spora je prišlo med dvema skupinama mladoletnikov, ki sta se zapletli v množični pretep, v katerem sta bila lažje poškodovana dva dijaka. Policisti so podali kazensko ovadbo zoper dva mladoletnika, so sporočili s PU Murska Sobota.
KRVAV PRIMER MEDVRSTNIŠKEGA NASILJA: Dva dijaka zabodli, policija ovadila dva mladoletnika
Kronika
Fotografija je simbolična.
V pretepu pred trgovino Blagovnica v Murski Soboti novembra lani sta bili lažje poškodovani dve osebi. Po navedbah policije sta dobili vbodnine v spodnje okončine. Z zbiranjem obvestil ter ogledom kraja kaznivega dejanja so policisti ugotovili, da je prišlo do spora med dvema skupinama mladoletnikov.
Zoper dva mladoletna storilca so na Okrožno državno tožilstvo v Murski Soboti podali kazensko ovadbo zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja povzročitve lahke telesne poškodbe. Začeli so tudi postopek o prekršku zoper enega kršitelja zaradi kršitve javnega reda in miru, so še pojasnili s PU Murska Sobota.
Ekskluzivna fotografija s kraja dogodka, ki je novembra lani zaokrožila po medijih. (Foto: Sobota Info)
S policijske uprave Murska Sobota opozarjajo, da je nasilje med vrstniki lahko psihično, fizično ali kombinacija obojega in da medvrstniško nasilje ni omejeno na določen kraj, ampak se lahko pojavi povsod. Razlogi in vzroki za nastanek nasilja so pogosto netoleranca do drugačnosti, koristoljubje in želja po lastni uveljavitvi. Zato želijo spodbuditi otroke in mladostnike, da kakršnokoli nasilje zaupajo svojim staršem, učiteljem, vzgojiteljem, trenerjem, prijateljem ali kateri koli drugi osebi, ki jim lahko pomaga, so še zapisali v sporočilu.
Policisti med preiskavo po krvavem obračunu v Murski Soboti. (Vir: Sobota Info)
Prav tako pozivajo vse, ki jim je zaupano varstvo otroka in mladostnika, naj bodo pozorni na prve znake in naj otroku oziroma mladostniku prisluhnejo, nasilje pa naj prijavijo policiji ali drugim pristojnim institucijam. Poudarjajo, da obravnava medvrstniškega nasilja zahteva od vseh vpletenih inštitucij največjo mero profesionalizma in posluha, saj se otroci, ki so izpostavljeni nasilju, pogosto počutijo same in nemočne, zato morajo biti odgovorni njihov glas.