Eden takih člankov, ki so nastali po teh razgovorih, je bil objavljen 9. februarja 1935 v reviji Liberty. Članek je edinstven, ker ni bil izveden kot preprost intervju kot toliko Teslovih medijskih nastopov iz tistega časa. Avtor članka je kar Nikola Tesla sam, urednik pa je bil George Sylwester Viereck, vidna medijska figura svojega časa. Viereck je namreč intervjuval osebe, kot so Albert Einstein, Teddy Roosevelt in Adolf Hitler.
Tesla je imel zanimive teorije o religiji, znanosti in naravi človeštva, z naslednjim prispevkom pa se bomo osredotočili na napovedi, ki jih je imel za prihodnost sveta.
Oblikovanje EPA
Ustanovitev ameriške Agencije za zaščito okolja (EPA) se je zgodila 35 let kasneje, Tesla v članku napoveduje ustanovitev podobne agencije.
"Higiena in telesna kultura bosta priznani področji izobraževanja ter družbe. Sekretar za higieno ali telesno kulturo bo veliko bolj pomembna funkcija v kabinetu predsednika Združenih držav Amerike kot sekretar za vojno. Onesnaževanje plaž, kot se to danes počne okoli New Yorka, se bo zdelo nepredstavljivo, da bi pa naši otroci in vnuki živeli brez dostopa do pitne vode, pa nezaslišano. Oskrba z vodo bo veliko bolj skrbno nadzorovana in samo norec bo pil vodo, ki ni bila sterilizirana."
Izobraževanje, vojne in časopisi
Tesla si je predstavljal svet, v katerem so nova znanstvena odkritja prednostna naloga za človeštvo – nikakor pa ne vojna.
"Danes najbolj civilizirane države sveta porabijo največ svojega dohodka za vojno in najmanj za izobraževanje. 21. stoletje bo ta trend obrnilo. Prihodnost bo bolj usmerjena v boj proti nevednosti kot umiranju na bojnem polju. Odkritja novih znanstvenih resnic bodo bolj pomembna od prepira diplomatov. Tudi današnji časopisi so začeli obravnavati znanstvena odkritja in ustvarjanje svežih filozofskih konceptov kot novice. Časopisi v 21. stoletju bodo zgolj na zadnjih straneh objavljali krajše novice o kriminalu ali političnih polemikah, na naslovnicah in sprednjih straneh pa bodo novice o razglasitvi nove znanstvene hipoteze."
Zdravje in prehrana
Proti koncu življenja je Tesla razvil precej nenavadne teorije o optimalni prehrani. V svojih zadnjih dneh je večerjal le med in mleko, saj je menil, da je to najčistejša oblika hrane. Tesla je izgubil ogromno kilogramov in bil do začetka leta 1940 videti precej grozljivo. Ta skromna prehrana in vitek videz sta bila osnova za govorice, da je bil na koncu brez denarja.
"Več ljudi umre ali zboli od onesnažene vode kot od kave, čaja, tobaka in drugih stimulansov. Sam se izogibam vseh po vrsti. Prav tako sem praktično vzdržujem mesa. Prepričan sem, da v 21. stoletju kava, čaj in tobak ne bodo več v modi. Alkohol pa se bo še vedno uporabljal. To ni poživilo, ampak pravi eliksir življenja. Odprava poživil ne bo prišla na silo. Preprosto ne bo več v modi, da zastrupljaš sistem s škodljivimi sestavinami. Bernarr MacFadden je pokazal, kako je mogoče zagotoviti okusno hrano, ki temelji na naravnih proizvodih, kot so mleko, med in pšenica. Verjamem, da bo hrana, ki je danes na voljo v njegovih restavracijah, podlaga za zdrave obroke najpametnejših banketnih dvoran 21. stoletja. Hrane bo dovolj, pšenica in izdelki iz pšenice bodo prehranjevali ves svet, vključno z milijoni prebivalcev na Kitajskem in v Indiji, ki so zdaj kronično na robu lakote. Zemlja je rodovitna in kjer bo njena moč izčrpana, bo dušik iz zraka znova pognojil njeno maternico. Sam sem razvil postopek v ta namen že leta 1900."
Roboti
Teslino delo v robotiki se je začelo okoli leta 1890. Gledalce na elektrotehnični razstavi v dvorani Madison Square Gardnu je leta 1898 popolnoma osupnil s svojim izumom: patentiral je svoj daljinsko voden čoln.
"Trenutno trpimo za odmaknjenostjo od civilizacije, ker še nismo popolnoma prilagojeni razvoju različnih strojev. Rešitev problemov ne leži v uničevanju, ampak v obvladovanju strojev. Nešteto dejavnosti, ki jih človeške roke opravljajo danes, bodo v prihodnje urejali avtomati. V tem trenutku znanstveniki v laboratorijih ameriških univerz poskušajo ustvariti nekaj, kar bi se dalo opisati kot 'razmišljajoči stroj'. Iskreno, pričakoval sem ta razvoj. Pravzaprav sem zgradil 'robota'. V 21. stoletju bo robot zasedal mesto, kot so ga sužnji zasedali v starodavnih civilizacijah. Nobenega razloga ni, da se popolna avtomatizacija del ne bi zgodila v manj kot stoletju. To bi v veliki meri pomagalo človeštvu, da seže po višjih ambicijah."
Poceni energija in upravljanje naravnih virov
"V naslednjem stoletju se bo razvilo sistematično pogozdovanje in znanstveno upravljanje naravnih virov zaradi težav, kot so uničujoče suše, gozdni požari in poplave. Lahko pričakujemo popolno obvladovanje vremenskih razmer. Univerzalna uporaba vodne energije in njene dolge razdalje prenosa bodo dobavo v vsako gospodinjstvo s poceni energijo in čisto vodo pocenile. Opustili bodo uporabo nafte. Boj za obstanek se bo zmanjšal, zato bo razvoj človeštva šel v smeri od materialnega k duhovnemu."
Vizionar 21. stoletja
Tesla je bil vizionar, ki ga verjetno šele sedaj vsaj približno razumemo. Medtem ko so njegove ideje o popolni prehrani mogoče še vedno malo čudne, je iz članka, objavljenega leta 1935, jasno, da je razumel in napovedal veliko stvari, ki so nam, prebivalcem 21. stoletja, danes samoumevne: čist zrak, čista hrana in naši “razmišljajoči stroji".