Ljudje pogosto povezujejo izobrazbo, družbeni status ali kariero z inteligenco. Ampak omenjeno nima prav močno povezavo. Dejstvo, da ima nekdo na primer visokošolsko izobrazbo, ne pomeni nujno, da je inteligenten. Če pa sprejme napake in razume, da so del življenja, potem pa je zgodba drugačna. Takšni ljudje vedo, da se iz napak da veliko naučiti in da so to pravzaprav življenjske lekcije.
TAKO LAHKO UGOTOVITE, ALI JE NEKDO INTELIGENTEN: In ne, ne gre za IQ test
Trendi
Glede opredelitve inteligence se mnenja še vedno močno krešejo. Ena od bolj znanih definicij pravi, da je inteligenca sposobnost reševanja novih težav in novonastalih situacij. Nekateri avtorji pa pravijo, da je inteligenca tudi sposobnost abstraktnega razmišljanja, razumevanja vzrokov in posledic določenega problema, razlikovanja bistvenega od nebistvenega ter učenja in prilagajanja nekemu zadanemu cilju. Številni teoretiki tej definiciji inteligence dodajajo še kreativnost in osebnost.
Nekaj pregovorov, ki se nanašajo na inteligenco:
"Intelektualec je človek, čigar razum opazuje samega sebe." Albert Camus
"Ni dejavnosti človeške inteligence brez določene količine znanja." Karl von Clausewitz
"Inteligenca je sposobnost, ki nam pomaga končno razumeti, da je vse nerazumljivo." Maurice Maeterlinck
"Misliti pomeni stvari povezovati in se ustaviti, če stvari ni mogoče povezati." Gilbert Keith Chesterton
"Znamenje popolne inteligence je, kadar se nič ne zdi smešno." Valery Larbaud
"Mnogi ljudje bi prej umrli kot mislili. V resnici se to zgodi." Bertrand Russell
"Dejanja so edino pravo merilo inteligence." Napoleon Hill
"Ironija in inteligenca sta krvni sestri." Jean Paul Sartre
Inteligentni ljudje vedo, da čeprav se učijo vse življenje, je še vedno veliko stvari, ki jih še vedno ne vedo in se jih lahko naučijo. Postavljajo vprašanja, dokler ne dobijo jasnega odgovora. Če česa ne razumejo, bodo prosili za pojasnilo, poroča Mystical Raven.
Včasih se lahko zdijo tudi dolgočasni, saj dokler ne dobijo popolne slike v glavi, ne bodo prenehali s spraševanjem. To še posebej velja za zelo inteligentne otroke, ki o vsem razmišljajo veliko bolj kot njihovi vrstniki.