Senat Univerze na Primorskem je včeraj, 23. decembra, soglasno sprejel Srednjeročno razvojno strategijo Univerze na Primorskem 2021–2027, ki prinaša temeljne usmeritve razvoja ključnih področij delovanja UP.
SENAT SOGLASNO SPREJEL STRATEGIJO UNIVERZE NA PRIMORSKEM: Uresničevala se bo preko akcijskega načrta
Koper
Srednjeročna razvojna strategija vsebuje usmeritve za deset med seboj povezanih stebrov, ki vključujejo znanstveno-raziskovalno in pedagoško odličnost, razvoj in posodabljanje inovativnih študijskih programov, sodelovanje z okoljem v obliki partnerstva z gospodarstvom in uporabniki znanja v lokalen ter širšem nacionalnem in mednarodnem okolju. Poudarek je tudi na kadrovski strukturi in zagotavljanju mehanizma ohranjanja kakovosti na vseh področjih, na inovacijah in intelektualni lastnini kot tudi na mednarodni prepoznavnosti UP v globalni mreži univerz ter internacionalizaciji doma.
Strategija se bo uresničevala preko akcijskega načrta, v katerem so omenjeni stebri razvoja podkrepljeni s konkretnimi ukrepi, ki so potrebni za doseganje posameznih ciljev.
prof. dr. Klavdija Kutnar
Ob sprejetju strategije je rektorica UP, prof. dr. Klavdija Kutnar, povedala: "Zelo smo zadovoljni, da so bili v priprave tako pomembnega dokumenta aktivno vključeni vsi zaposleni in da smo jo predstavili tudi študentom. Delo je bilo intenzivno, saj smo čisto vsa poglavja podrobno opredelili in jih sprejemali z največjo mero konsenza. Pohvalimo se lahko, da nam je uspelo pripraviti pomemben dokument, ki bo dal novega zagona naši univerzi. Cilji izhajajo iz vrednot in poslanstva naše ustanove in so seveda ambiciozni in morda celo drzni. Vendar smo v tem letu prilagajanja na nepredvidljive razmere že dokazali, kako uspešni znamo biti, zato lahko celo pričakujemo, da bomo katerega od ciljev tudi presegli."
Srednjeročna razvojna strategija za obdobje od leta 2021 do leta 2027 prinaša načine in metode uresničevanja vizije UP, ki s svojo znanstveno-raziskovalno, izobraževalno in umetniško dejavnostjo ter s svojo vpetostjo tako v lokalno kot širše okolje gradi in utrjuje svoj položaj ugledne ter odlične univerze v globalnem akademskem prostoru. Kakovostno, vključujočo in trajnostno naravnano znanstveno-raziskovalno, izobraževalno in umetniško delo v skladu s potrebami Družbe 2050 dosega z upoštevanjem načel participativne znanosti in uravnoteženostjo humanistike, družboslovja ter umetnosti z naravoslovjem in (bio)tehniko.