Rudar Velenje - Luka Koper 1:0

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Luko Koper z 1:0 (1:0).

Velenjski nogometaši pred današnjim dvobojem kar na 11 zaporednih prvenstvenih tekmah niso premagali Koprčanov. Tokrat jim je to le uspelo, in sicer po zaslugi Leona Črnčiča, ki je že v 17. minuti zabil odločilni gol. Velenjčani so tako dosegli peto zmago v prvenstvu in so s tekmo manj točko za drugouvrščenim Zavrčem, Koprčani pa so po drugem porazu v sezoni padli na četrto mesto.

* Stadion Ob jezeru, gledalcev 670, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Žunić (Kranj) in Stančin (Ljubljana).
* Strelec: 1:0 Črnčič (17.).
* Rudar: Rozman, Jeseničnik, Firer, Črnčič (od 46. Rošer), Rotman, Kašnik, Bratanović, Klinar, Radujko, Knezović (od 56. Bubalović), Eterović (od 89. Podlogar).
* Luka Koper: Nenezić, Gregorič, Šme, Blažič, Guberac, Žibert (od 60. Črnigoj), Galešić (od 46. Lotrič), Palčič (od 70. Arčon), Čovilo, Pučko, Pilčić.
* Rumeni kartoni: Bratanović; Galešić, Guberac.
* Rdeč karton: /.

Domači nogometaši so bili v uvodu tekme podjetnejši tekmec, že v drugi minuti je s prostega strela s 30 metrov sprožil Aleš Jeseničnik, Igor Nenezić pa je dobro posredoval. Koprski vratar pa je klonil v 17. minuti, ko je Ivan Firer podal do Leona Črnčiča, ki je iz težkega položaja ukanil Nenezića za vodstvo z 1:0.

Šele v 39. minuti so Primorci sprožili prvi strel proti vratom Rudarja, a poskus Ivice Guberca ni bil dovolj dober za izenačenje. V 44. minuti so imeli gosti najlepšo priložnost dotlej, ko je Matej Pučko žogo poslal mimo gola.

V uvodu drugega polčasa je prvi zagrozil Elvis Bratanović, ki je streljal iz neposredne bližine, koprski vratar pa je bil na mestu, tako kot po dobrem strelu Firerja v 68. minuti. Vmes sta si obe ekipi priigrali nekaj polpriložnosti, v 80. minuti pa so imeli domači znova izvrstno priložnost, ko se je sam pred Nenezićem znašel aktivni Firer, a slabo dokončal akcijo.

Velenjčani bodo v 10. krogu v soboto gostili Olimpijo, Koprčani pa bodo gostovali v Novem mestu.

Tok87 |  17 .09. 2013 ob  10: 55
-1
ike:pučko,lotrič sami "domači"fantje :))

jani,marežgan in ultras puće:še samo 200-300 ljudi imate očitno 5 eur za vstop ostali Koprčani smo otroci in narkomani.Opankarji bogi.

Marežgan:mojo mamo pa kr preskoči,ker ne pada na opankarje.

Pljuvamo po vsakemu,ki podpira lopove in mafijo.

Tok87
Sveved |  15 .09. 2013 ob  21: 30
Sledeču tekmu bo piva i maldo vino džabe-kad mi Valenčič to povedal...
Đevad |  15 .09. 2013 ob  20: 23
pa bolje bi bilo, da igra 11 naših ljudi, tako bi čitava luka bila na utakmici i bilo bi 5000 ljudi, po sistemu Zidarove Olimpije, kad je čitav SCT hodao na utakmice.
Koper Koprcanom |  15 .09. 2013 ob  19: 50
Dej Ike ne zavajaj, tekmo so zaceli trije domaci igralci, Blazic Palcic in Guberac. Sicer pa skoda casa, dokler ne bo publike , je vse prerekanje zaman. Ni problem tifozov , ampak je problem v tem da ni obicajnih navijacev. Navijaci v dobrem in slabem pa so klub podpirali do 10 let nazaj...ze dolgo ni vec tako in razlogov je kar nekaj....
Ultras Puće |  15 .09. 2013 ob  18: 39
bolše da ni navijačov kot pa 20 zadrogiranih šrmrkcov ki se izdajajo za Tifoze problem je drugje uni ku je pravi navijač podpira klub v dobrem in slabem sam ta naša mladina samo na mamila misli in kako bo kaj ukradu in uničil
Merežgan |  15 .09. 2013 ob  18: 22
kaj je tok87 je treba dat pet evrov za vstopnino in mamica ti jih ne da in zdej razbijaš bale. E ma si prov en brižen tamburo.
Jani |  15 .09. 2013 ob  17: 55
TOK 87, oprosti, ma res si že banalen, ti in tisti, ki razmišljajo ko ti. Bravo ike, da si to izpostavil. Zanima me v koliko naših klubih je toliko doma vzgojenih igralcev in dragi tok, vi dejansko pljuvate po njih, uprava vam je le neko opravičilo, dejansko pa serete po igralcih, ki niso nič krivi.
ike |  15 .09. 2013 ob  17: 45
bagerac, 6 domačih fantov je igralo, meni se to ne zdi malo.
colo-colo |  15 .09. 2013 ob  15: 33
-1
Ma kaj panika-saj smo lahko še prvaki.
navijac |  15 .09. 2013 ob  12: 12
En poraz 1-0 ni nic hudega. Pozivam pa vodilne v klubu da razmislijo kako privabiti navijace na stadijon. Brez navijacev nogomet nima smisla. Mesto Koper pa potrebuje en kvaliteten nogometno klub,ki bi nakaj pomenil v Sloveniji pa tudi izven Slovenije.
Tok87 |  15 .09. 2013 ob  12: 11
nerko:bol kot je FC Koper potopljen ne more bit.To je sramota in ne klub.Dokler bodo tej ljudje v upravi Koper ne bo klub ampak bo društvo opankarjev,neizobražencev,lopovov in lešinarjev.
In še enkrat vsem,ki ste pametni in držite z temi lopovi,ne rabi vam več kot 5 min za preštet ljudi na stadionu:).To vam pove vse in zdej kar blatite naprej,sej vas podpira 300 ljudi haha.
Na balin placu na markovcu se zbere več bepičev.