Hrvaški policisti so v noči na soboto v Malem Lošinju aretirali 27-letnega državljana Slovenije, ki naj bi pod vplivom alkohola in kokaina povzročil incident v gostinskem lokalu, nato pa z agresivnim vedenjem nadaljeval še na policijski postaji.
POPIVANJE SE JE SPREVRGLO V NORIJO: Slovenec razgrajal v hrvaškem lokalu in policistom grozil s smrtjo
Kronika
Po poročanju portala Net.hr, se je dogajanje začelo okoli 1.17 zjutraj na terasi enega od gostinskih lokalov v Malem Lošinju.
Razbijal kozarce in grozil zaposlenemu
Po navedbah Policijske uprave (PU) Primorsko-goranskaje je moški nadlegoval goste lokala, razbijal kozarce in grozil enemu od zaposlenih. Zaradi njegovega vedenja so posredovali policisti, ki so ga prijeli in odpeljali na policijsko postajo.
Tam pa se incident ni končal. Policija navaja, da je Slovenec tudi v prostoru za pridržanje nadaljeval z nasilnim in neprimernim vedenjem.
Na policijski postaji poškodoval inventar
Po podatkih preiskovalcev je osumljenec poškodoval inventar policijske postaje, policistom pa izrekel resne grožnje s smrtjo. Ob tem naj bi jih tudi žalil.
Policisti so zoper njega izvedli kriminalistično preiskavo, med katero so ugotovili, da je imel v telesu 1,65 promila alkohola, testiranje pa je pokazalo tudi prisotnost kokaina.
Predan priporu in ovaden
Po zaključeni preiskavi so 27-letnika v soboto zvečer predali nadzorniku pripora PU Primorsko-goranska na Reki. Zoper njega so vložili kazensko ovadbo na pristojno državno tožilstvo in sodišče.
Osumljen je več kaznivih dejanj zoper javni red in mir, groženj uradnim osebam ter poškodovanja tuje lastnine.
Hrvaška policija je sporočila, da so ga po privedbi na sodišče v nedeljo izpustili na prostost, vendar pod določenimi previdnostnimi ukrepi.


