Minister za pravosodje Senko Pličanič je znova tarča očitkov iz anonimke. Tokrat "lojalni uslužbenci ministrstva za pravosodje", kot so se podpisali, opozarjajo, da se delo uslužbencev na ministrstvu podcenjuje, odreka se jim strokovnost, delavnost in sposobnost. Pličanič odgovarja, da ljudje v Sloveniji nočejo sprememb, danes poroča Delo.
Avtorji anonimnega pisma Pličaniču očitajo, da je zasnoval preobsežen in neizvedljiv program ter da je razvrednotil delo svojih sodelavcev, ki jim odreka kooperativnost. Poleg tega navajajo, da uspejo le tisti, ki nimajo ne strokovnega znanja ne etičnega občutka, navaja Delo.
Avtorji pisma po poročanju časnika navajajo tudi, da minister ne zaupa svojim ljudem, zato se zanaša le na posameznike, ki so mu blizu iz predavateljskih časov, in sicer na Rajka Pirnata, Nino Plavšek ter Gorazda Pereniča. Po navedbah v pismu naj bi imel Pličanič opozicijo v svojem kabinetu, ki se ji ne upa zoperstaviti, zato naj bi vse pomembne odločitve sprejemala vodja kabineta Helena Jaklitsch.
Pličanič v odzivu pravi, da je izražanje nezadovoljstva s spremembami z anonimnimi opozorili žal del slovenske kulture, poroča Delo. Po navedbah časnika je Pličanič dejal tudi, da je dejstvo, da ljudje v Sloveniji nočejo sprememb ter da imajo nekateri od tega finančne interese, nekateri pa samo nočejo novosti. Po njegovem mnenju je zato treba spremeniti mentaliteto. "En sam minister pri tem ne more veliko. Ljudi imamo, kakršne imamo, in z njimi je treba delati," pravi.
Kriminalisti preverjali upravičenosti izplačil prek avtorskih pogodb
Na ministrstvu za pravosodje so povedali tudi, da so kriminalisti pred časom preverjali nekaj mesecev stare anonimne prijave glede upravičenosti izplačil prek avtorskih pogodb in očitke o porabi davkoplačevalskega denarja za stanovanje v lasti vlade, ki je bilo dodeljeno Pličaniču, poroča Delo. Kriminalisti niso ugotovili nič spornega, saj očitanih pogodb in izplačil ni bilo. Tudi glede stanovanja so ugotovili, da je bilo Pličaniču dodeljeno v skladu s pravilnikom.
Delo poroča še, da je ministrstvo prosilo Komisijo za preprečevanje korupcije za objektivno mnenje glede finančnega nagrajevanja sodelovanja z ministrstvom za pravosodje. Komisija je pritrdila pomislekom strokovnih služb ministrstva, zato v dveh primerih sodelovanje ne bo plačano, še poroča Delo.