PIRC MUSARJEVA NA OBISKU V MONGOLIJI: Slovenija si bo še naprej prizadevala za vključujoč pristop pri soočanju s stiskami razseljenih oseb (FOTO)

Slovenija

Predsednica republike Nataša Pirc Musar se je ob robu Ženskega foruma v Ulan Batorju o trendih in izzivih upravljanja migracij pogovarjala z Amy Pope, generalno direktorico Mednarodne organizacije za migracije (IOM).

Nataša Pirc Musar in Elyse Mosquini

Živimo v času velikih podnebnih sprememb, ko zaradi suš, poplav, pomanjkanja vode in drugih naravnih nesreč življenje v določenih predelih sveta postaja vse bolj zahtevno ali nemogoče. Zaradi konfliktov in podnebnih sprememb smo priča vse večji ranljivosti razseljenih oseb, ki so pogosto tudi tarča ilegalnih tihotapcev ali kriminalnih združb. Slovenija tesno sodeluje z direktorico Amy Pope in predstavniki Mednarodne organizacije za migracije, ki si prizadevajo za oblikovanje strateških rešitev pri upravljanju migracij.

Slovenija je v začetku julija v Varnostnem svetu so-organizirala dogodek na temo preprečevanja konfliktov in obravnave okoljskih izzivov kot priložnosti za mir, kjer je sodelovala tudi direktorica IOM Amy Pope.

Slovenska predsednica je opozorila, da migracije in stiske ljudi, ki bežijo pred nasiljem in konflikti ali zaradi opustošenega okolja, nikoli ne bi smele postati tarča sovražnega govora v družbi in politiki. Migracije so človeštvo spremljale skozi vso zgodovino. Slovenija si bo v sodelovanju z enako mislečimi državami in organizacijami še naprej prizadevala za vključujoč pristop pri soočanju s stiskami razseljenih oseb, ki so bili primorani zapustiti svoje domove zaradi konfliktov, podnebnih sprememb, preganjanja in drugih razlogov.

Nataša Pirc Musar in Amy Pope

Predsednica republike se je o humanitarni pomoči, ki jo ljudem v Gazi, Sudanu nudi Mednarodni rdeči križ, pogovarjala z Elyse Mosquini, generalno sekretarko Generalne skupščine mednarodnega Rdečega križa.

Predsednica republike je izrazila polno podporo in pomoč Slovenije humanitarni dejavnosti, ki jo preko svojih aktivnosti izvaja Mednarodni odbor rdečega križa (ICRC). Slovenija je povečala tudi finančni prispevek za izvajanje humanitarne dejavnosti preko aktivnosti ICRC in partnerstvo z organizacijo okrepila tudi z oktobrskim podpisom Memoranduma o sodelovanju.

Predsednica in Elyse Mosquini sta govorili o izzivih pri zagotavljanju humanitarne pomoči prebivalcem Gaze in razseljenim osebam v Sudanu, kjer ljudje najbolj potrebujejo mednarodno humanitarno pomoč in kjer je ICRC trenutno najbolj dejaven. Predsednica se je zavzela za nadaljnjo tesno sodelovanje med Slovenijo in ICRC, so sporočili iz Urada predsednice Republike.

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija