JANJA GARNBRET TUDI V POLFINALU POTRDILA SVOJO PREMOČ: V soboto jo čaka boj za drugi naslov olimpijske prvakinje (FOTO)

Slovenija

Branilka olimpijskega zlata iz Tokia Janja Garnbret se bo kot zmagovalka polfinala podala v boj za drugi naslov olimpijske prvakinje v kombinaciji športnega plezanja. Garnbret bo edina slovenska finalistka. Druga Slovenka Mia Krampl je na 17. mestu ostala brez finala. Luka Potočar je v moški konkurenci na olimpijskem prvencu zasedel 16. mesto.

Bravo Janja. ????. Šlo je skoraj do vrha. ???? Janja Garnbret je bila tudi v težavnosti najboljša med vsemi. ???? Komaj že čakamo sobotni finale! #climbing #TeamSlovenia #imamoto

Objavil/a Slovenia Olympic Team dne Četrtek, 8. avgust 2024

Korošica je na prizorišče zadnjega dejanja olimpijske kvalifikacijske runde šla kot zadnja na startnem seznamu. Že po balvanskem delu je dejala, da ni bila še nikoli tako mirna, tudi prve gibe v težavnosti je izpeljala sproščeno in natančno. Edina je osvojila vse štiri vrhove balvanskih smeri ter zbrala 99,6 točke od 100 možnih. Že s tem dosežkom se je skorajda uvrstila v finale.

Odlična je bila tudi v težavnostni preizkušnji. Vrha smeri se je dotaknila, a ga ni zadržala, za izkupiček 96,1 od 100 možnih točk. S skupnim dosežkom 195,7 točke po obeh delih uvodnega tekmovanja.

Med tekmovalkami, ki so se merile v polfinalu, je nastopila tudi Mia Krampl. Višina 36+ ji je prinesla 51,1 točke za skupaj končni izkupiček 79,5 točke.

Po končanem polfinalu je znanih vseh osem finalistk, ki se bodo za zlato, srebrno in bronasto odličje po dnevu počitka merile v soboto.