"HIŠNI LJUBLJENČKI ZA TRUMPA": Družabna omrežja takšnega odziva memov še niso videla

Svet

Družabna omrežja še niso videla takšne eksplozije memov umetne inteligence, kot smo ji priča, potem ko je bivši ameriški predsednik Donald Trump med razpravo s Kamalo Harris navedel, da haitijski migranti v Ohiu jedo mačke in pse. 

Med predsedniško razpravo na ABC News s Kamalo Harris je nekdanji ameriški predsednik Donald Trump haitijske migrante, ki jim je Biden-Harrisova administracija dovolila prihod v ZDA, obtožil, da jedo pse in mačke. "V Springfieldu jedo pse. Ljudje, ki so prišli, jedo mačke," je dejal Trump. "Jedo hišne ljubljenčke ljudi, ki tam živijo."

Trumpova trditev je povzročila še ne videno eksplozijo memov, viralnih podob in šal pod oznako #PetsForTrump, kar je spletne platforme preplavilo z duhovitimi prispevki, v katerih so uporabniki delili fotografije ljubljenčkov, ki v strahu, da jih ne bi pojedli, podpirajo nekdanjega predsednika.

Viralne podobe prikazujejo Trumpa v vlogi zaščitnika mačk in psov, kjer ga upodabljajo, kako herojsko rešuje hišne ljubljenčke pred nevarnostmi, ki naj bi jih predstavljali migranti. V memih je Trump prikazan kot superjunak, obdan z domačimi živalmi, ki jih ščiti pred grožnjami. Slike psov in mačk v rdečih kapeh "Make America Great Again" ali pa mačk s Trumpovimi pričeskami so postale viralne.

Nekateri menijo, da so ilustracije in memi s tem postali nesporen simbol letošnje Trumpove kampanje in njegove politike priseljevanja, še posebej njegovega stališča glede mehiškega zidu in varnosti meja oziroma slikoviti simbol njegove protimigrantske politike.

Za številne podpornike so te podobe domiselna predstavitev Trumpovih političnih ciljev; mnogi ob fotografijah svojih ljubljenčkov izražajo tudi jasno volilno namero.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija