GENERACIJA Z: Brez postranskega dela skoraj ne gre več

Trendi

S postopnim naraščanjem življenjskih stroškov se člani generacije Z vse pogosteje odločajo za različne načine dodatnega zaslužka, kar omogoča lažje plačevanje osnovnih življenjskih stroškov. Kljub temu, da je postransko delo že dolgo smatrano kot način dodatnega prihodka, se je v zadnjih letih njegov pomen povečal. Veliko ljudi zdaj postransko delo razume kot nujnost namesto kot prostovoljno izbiro, saj postane ključen vir pri plačevanju računov.

Po podatkih spletnega mesta Finder naj bi leta 2024 kar 43 odstotkov prebivalcev Združenega kraljestva opravljalo postransko delo, pri čemer so pripadniki generacije Z (osebe, rojene med letoma 1995 in 2012) v ospredju te trendovske spremembe. Za mnoge mlade predstavnike te generacije je postransko delo pomemben način finančne stabilnosti in tudi način, kako se pripraviti na morebitno izgubo službe v njihovi primarni karieri.

Medtem ko nekateri tovrstno delo opravljajo zgolj za plačilo rednih računov, se drugi odločajo za varčevanje. Poleg tega pa ima postransko delo tudi psihološki vidik - za mnoge pomeni občutek kontrole nad lastnimi financami in neodvisnost.

Med najpogostejšimi oblikami postranskega dela so razvoj spletnih strani in aplikacij, poučevanje, grafično oblikovanje, osebno trenerstvo ter upravljanje družbenih medijev in marketing

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija