DO KDAJ BODO ŠE BEGUNCI NA DEBELEM RTIČU? Policisti zahtevajo počitniški dom nazaj

Ankaran

V Policijskemu sindikatu Slovenije so na ministrstvo za notranje zadeve do zdaj naslovili več pozivov, naj prostore Počitniškega doma Debeli rtič, ki jih uporablja urad za oskrbo migrantov, znova nameni počitniškemu oddihu zaposlenih na ministrstvu in v policiji. Na ministrstvu odgovarjajo, da to ne bo mogoče vsaj še do marca 2024.

Leta 2017 je namreč ministrstvo prostore Počitniškega doma Debeli rtič, ki so bili pred tem namenjeni počitnikovanju uslužbencev ministrstva, policije in inšpektorata za notranje zadeve, s sporazumom odstopilo za potrebe Urada vlade RS za oskrbo in integracijo migrantov. Ta ima tam trenutno nameščene begunce iz Ukrajine.

Slednje moti Policijski sindikat Slovenije (PSS), ki si želi, da bi bila v prostorih doma znova vzpostavljena počitniška dejavnost za zaposlene na ministrstvu in v organih v njegovi sestavi. V ta namen je sindikat na ministrstvo naslovil že več zahtev, s katerimi pa za zdaj ni bil uspešen.

Kot so za STA pojasnili v sindikatu, jih moti, da je bilo z enostranskimi posegi vlade, brez pravne podlage in socialnega dialoga edino letovišče na morju, ki je bilo namenjeno regeneraciji, počitnicam in izobraževanju zaposlenih, ukinjeno in preneseno na razpolago omenjenega urada. Ob tem poudarjajo, da so znaten delež sredstev za gradnjo doma prispevali zaposleni sami, zdaj pa so načrtno prikrajšani za vse, čemur naj bi bil namenjen.

Kot pojasnjujejo v PSS, so bili na ministrstvu sprva pripravljeni na pogovore o tem vprašanju, a dlje od tega niso prišli. Tako je začasna rešitev za reševanje vprašanja migracij postala stalna, "saj država ni zmogla, znala ali hotela zagotoviti drugih primernih prostorov za nastanitev beguncev". V sindikatu za zdaj tudi niso obveščeni o kakršnih koli aktivnostih ministrstva v smeri, da bi letovišče znova namenili počitniškim dejavnostim zaposlenim.

Na ministrstvu so nedavno v odgovoru na poslansko vprašanje poslanca Antona Šturbeja (SDS), ki ga je zanimalo, kakšni so načrti ministrstva z omenjenim domov, navedli, da počitniških objektov na Debelem rtiču za namene počitniške dejavnosti ne bo mogoče uporabljati vsaj še do marca 2024. Do takrat namreč velja sporazum, ki ga je z uradom za oskrbo migrantov podpisalo ministrstvo in je bil letos podaljšan še za eno leto.

Zagotovili so sicer, da je tudi v njihovem interesu, da bi objekte po poteku sporazuma znova namenili oddihu zaposlenih. "Če interes po uporabi s strani urada ne bo več izkazan, bo ministrstvo intenzivno pristopilo k ponovni vzpostavitvi delovanja počitniške dejavnosti," so zapisali.

V drugem policijskem sindikatu, Sindikatu policistov Slovenije (PSP), pa večjih pripomb na dejstvo, da so počitniške kapacitete MNZ na Debelem rtiču namenjene beguncem, nimajo. Zaradi tega tudi ne zaznavajo pritožb članov, so povedali za STA.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
Kaj te briga  |  13 .07. 2023 ob  11: 38
14
Debeli rtič nazaj občanom! Ne Ukrajincem ne policajem. Ukrajinci naj gredo DOMOV. Na zahodu ukraine naj jim naredijo taborišča, hranijo naj jih amerikanci! PIKA
NorternLights |  13 .07. 2023 ob  08: 39
@Zvitalisica: ti pišeš take bedarije da se je za čudit da si prezivela do tega casa zdaj!
Ocitno preslabo oziroma nič ne poznaš kako deluje politika! Starček a? To mislis na Putina? Dej ozri se malo naokoli in dopri te tvoje zalimane oči! Še enkrat v lajfu ni Rusija izvajala agresije. Vedno je zahod tisti.

vseved |  12 .07. 2023 ob  19: 21
Upam, da bo Strmčnik pridobil nazaj Debeli rtič za potrebe občine in občanov.Policaji so že desetletja tam zastonj.
Zvitalisica |  12 .07. 2023 ob  16: 59
-3
Menim, da bi policija morala dobiti cimprej objekte nazaj in ne 2024. Da Ukrajinci potrebujejo pomoc je nesporno in dolzni smo jim pomoc. Njihovi mozje se borijo proti ponorelemu starcku, ki v kolikor bi Ukrajina padla, sel dalje. Iz vsakega vidika jih je potrebno namestit, je pa bil Debeli rtic napaka od vsega zacetka. Primerne lokacije so blizje velikih mest.
Drugo so pa zgodbe, ki krozijo o teh ljudeh.
Marsikaj se govori, nekje na sredini pa je najbrz resnica.