V POLNEM TEKU: Univerza na Primorskem v pričakovanju znanstvenih konferenc

Koper

Na Univerzi na Primorskem so priprave na prihajajoče mednarodne konference že v polnem teku. Trenutno se v InnoRenew CoE že odvija enajstdnevna poletna šola 'Les za trajnostno grajeno okolje'. Že čez nekaj dni pa se obeta niz zelo zanimivih znanstvenih konferenc z mednarodno udeležbo. Prav poseben dogodek  50. obletnica delovanja UP Pedagoške fakultete v Kopru pa se bo odvila v mesecu novembru. Več informacij je na voljo TUKAJ.

POLETNA ŠOLA – LES ZA TRAJNOSTNO GRAJENO OKOLJE

(19. – 30. avgustom, Izola, Slovenija)

Kaj pravijo strokovnjaki na področju gradbeništva in lesnopredelovalne industrije? Kakšno znanje in kompetence potrebujejo v 21. stoletju? Takim in drugačnim vprašanjem se bodo posvetili udeleženci enajstdnevne poletne šole 'Les za trajnostno grajeno okolje' v izolski stavbi InnoRenew CoE. V tem obdobju bodo v sklopu teoretičnih okvirjev in skupinskimi delavnicami raziskovali veščine uspešnega prehoda v trajnostno, digitalno in vključujočo prihodnost znotraj gradbenega ekosistema, ki ima danes eno pomembnejših vlog pri globalnih okolijskih vprašanjih. Več informacij je na voljo TUKAJ.

ZNANSTVENA KONFERENCA MEDNARODNEGA ZDRUŽENJA ZA ZGODOVINO ALP NA TEMO 'DRUŽINE V ALPAH'

(29. - 30. avgust, Ljubljana, Slovenija)

V organizaciji Fakultete za humanistične študije UP in v sodelovanju z Inštitutom za novejšo zgodovino in Inštitutom za slovensko izseljenstvo in migracije ZRC SAZU, bo potekala konferenca raziskovalcev iz Italije, Švice, Avstrije, Češke in Slovenije na temo socialno-antropoloških študij o vaških skupnostih in družinah v Alpah. V sklopu tega pa se bo odvila tudi predstavitev rezultatov projekta 'Slovenska zgodovina v malem: kontinuitete in spremembe v vaški skupnosti v dolgoročni perspektivi'. Več informacij je na voljo TUKAJ.

POLETNA ŠOLA ODDELKA ZA BIODIVERZITETO

(2. - 6. september, Park Škocjanske jame in Krajinski park Beka, Slovenija)

Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT v sodelovanju s Parkom Škocjanske jame organizira poletno šolo v stilu bioloških taborov, ki bo namenjena študentom in ostalim navdušencem nad biodiverziteto. Raziskovalna področja bodo dvoživke, hrošči, plazilci, ptice ter rastline, nekaj pozornosti pa bo namenjene tudi ekosistemskim storitvam območja. Program vključuje tudi obisk Naravnega rezervata doline Glinščice v Italiji in obisk  Škocjanskih jam. Več informacij je na voljo TUKAJ.

MEDNARODNA KONFERENCA InnoRenew CoE 2024

(11. - 12. september, Izola, Slovenija)

Konferenca ponuja forum na temo obnovljivih materialov ter njihove uporabe pri ustvarjanju zdravih in trajnostnih zgradb. Letošnji tematski sklopi so: trajnost in energetska učinkovitost stavb, stavbni ovoji, design za dobro počutje ljudi, napredna proizvodna tehnologija za prihodnost grajenega okolja. Osrednji govorec bo Pablo van der Lugt (dr., mag. inž.), strasten zagovornik visoko zmogljivih materialov na biološki osnovi. Več informacij je na voljo TUKAJ.

MEDNARODNI SIMPOZIJ O FLEBOTOMSKIH MUHAH

(9. - 13. september, Portorož, Slovenija)

Oddelek za biodiverziteto UP FAMNIT bo v sodelovanju z Društvom varstvenih biologov (BIODIVA) in podporo projekta CLIMOS prevzel in organiziral 11. Mednarodni simpozij o flebotomskih muhah – ISOPS XI. Simpozij bo posvečen najnovejšim dosežkom na področju parazitologije, mikrobiologije in medicinske entomologije. Združil bo približno 200 vodilnih biologov, farmacevtov, zdravnikov ter veterinarjev iz celega sveta, z namenom izmenjave znanja, inovacij in izkušenj, ki so izjemnega pomena za napredek v humani in veterinarski medicini. Več informacij je na voljo TUKAJ.

ZNANSTVENA IN STROKOVNA KONFERENCA Z MEDNARODNO UDELEŽBO 'ZDRAVJE DELOVNO AKTIVNIH IN STAREJŠIH ODRASLIH'

(19. - 20. september, Portorož, Slovenija)

Vse o aktualnih študijah in novih pristopih na področju zdravstvenega počutja delovno aktivnih in starejših odraslih bo tema tudi letošnje, že sedme znanstvene in strokovne konference 'Zdravje delovno aktivnih in starejših odraslih', na kateri bodo spregovorili tudi mednarodni strokovnjaki. Dvodnevno dogajanje bo prostor za obravnavo aktualnih zdravstvenih problemov iz zdravstvenega področja, področja gibanja in fizioterapije,  ergonomskih prilagoditev, prehrane ter tehnoloških in informacijskih rešitev. Dotaknili pa se bodo tudi zdravstvenih izzivov in priložnosti marginaliziranih in ranljivih skupin na področju kroničnih bolezni, zdravja žensk ter zdravja moških. Več informacij je na voljo TUKAJ.

MEDNARODNA KONFERENCA APLIKATIVNE STATISTIKE

(23. - 25. september, Koper, Slovenija)

Konferenca združuje raziskovalce z vsega sveta, ki se ukvarjajo z različnimi vidiki analize podatkov, podatkovne znanosti in statistike. Znanstveni program vključuje predavanja ter predstavitve povzetkov. Dvodnevni glavnini konference (ponedeljek in torek) bo sledil dan delavnic (sreda). Lansko leto je dogodek v Kopru združil 90 udeležencev iz 12 držav. Več informacij je na voljo TUKAJ.

KONGRES GENETIKA 2024 

(25. - 28. september, Portorož, Slovenija)

Kongres bo potekal na Fakulteti za turistične študije - Turistica v Portorožu v soorganizaciji UP fakultete za vede o zdravju. Na kongresu bodo predstavljena najnovejša odkritja in najbolj aktualni izzivi na vseh področjih genetike, vključno z genetiko človeka, genetiko rastlin, genetiko živali, genetiko mikroorganizmov, okolijsko in forenzično genetiko. Na kongresu se bo zbrala večina slovenskih raziskovalcev s področja genetike in sorodnih področij. 

Kot že tradicionalno bo na kongresu podeljena nagrada zlati kromosom, na kateri bodo svoje raziskovalno delo predstavili mladi raziskovalci do 35. leta starosti. Več informacij je na voljo TUKAJ.

MEDNARODNA KONFERENCA O EKOSOCIALNEM IZOBRAŽEVANJU

(26. - 27. september, Koper)

Vse o tem kako je učenje o podnebni pravičnosti v vzgoji in izobraževanju nujno proti podnebnim spremembam in zagotavljanju trajnostne prihodnosti za vse, bo osrednja tema na konferenci, ki jo bo UP Pedagoška fakulteta Koper v sodelovanju z društvom Sončni grič organizirala v okviru projekta Učilnica za življenje. Dvodnevno dogajanje bo potekalo 26. septembra na spletnem srečanju in 27. septembra v živo v prostorih UP PEF. Za več podrobnosti preverite program, udeležba je brezplačna. Več informacij je na voljo TUKAJ.

MEDNARODNA KONFERENCA DIGITALNA PREOBRAZBA ZDRAVSTVENE NEGE – SIZN

(8. oktober, Ljubljana, Slovenija)

Konferenca pri kateri je partner tudi UP Fakulteta za vede o zdravju bo združila strokovnjake s področja zdravstvene nege in babištva, računalništva in informatike z namenom deljenja najnovejših rezultatov raziskav, trendov, izzivov in inovacij. Konferenco organizirata Sekcija za informatiko v zdravstveni negi pri Slovenskem društvu za medicinsko informatiko in Institut 'Jožef Stefan'. Več informacij je na voljo TUKAJ.

ZNANSTVENI SESTANEK - 50 LET PEDAGOŠKE FAKULTETE V KOPRU

(22. november, Koper)

Vabljeni na 20. znanstveni sestanek, ki ga organizira UP PEF, z naslovom 50 let Pedagoške fakultete v Kopru: Proučevanje preteklosti, razumevanje sedanjosti, oblikovanje prihodnosti vzgoje in izobraževanja. Ob tej priložnosti želimo raziskati prehojeno pot, se ozreti v preteklost ter graditi mostove v prihodnost, saj je sleherni posameznik, od profesorjev do študentov, prispeval in lahko prispeva tej uspešni zgodbi. Več informacij je na voljo TUKAJ.