Ne le, da je kopališče San Simon v Izoli letošnje poletje "nabito polno", hkrati je tudi izredno priljubljena tarča kritik. Na začetku sezone je razburjal nedelujoč tobogan, na vrhuncu pa med drugim pozno odpiranje "edine atrakcije na plaži", drage cene in splošna neurejenost kopališča. Na očitke, ki krožijo po spletu, so se za naš portal odzvali v družbi Sava Turizem, ki upravlja z omenjeno plažo.
UPRAVITELJ PLAŽE SAN SIMON SE BRANI: "Ob izredno povečanem obisku beležimo veliko pohval zadovoljnih gostov"
Izola
Sprva so izpostavili, da je kopališče San Simon v letošnji poletni turistični sezoni bolj obremenjeno, saj beležijo bistveno več zunanjih obiskovalcev v primerjavi s preteklimi leti. Po njihovih navedbah za varnost kopalcev skrbijo trije reševalci iz vode, za čistočo in urejenost kopališča pa dodatno okrepljena ekipa.
Dnevni obratovalni čas kopališča je določen od 9. do 19. ure "in v tem času zagotavljamo vsem obiskovalcem prijeten obisk in varno kopanje v morju, ob tem pa poskrbimo tudi za vse dodatne storitve na kopališču in v gostinskih lokalih", so med drugimi odgovorili na očitek, da obiskovalce z ležalnikov "napodijo" ob 20. uri, uro kasneje pa je na plaži "mrtvilo" in tema kot v rogu. Ob tem so nanizali možne načine aktivnega preživljanja časa na kopališču: vodni tobogan, oprema za razne vodne športe, organizirana dodatna rekreativna in zabavna animacija, od vodne aerobike v morju do mini kluba za otroke in popoldanske družinske športne igre po animacijskem program. Dvakrat tedensko je v Bambus baru tudi večerna glasba v živo, pravijo v Savi Turizmu.
Izpostavili so, da se kopališče že vrsto let ponaša z znakom Modra zastava ter da tudi letos beležijo "veliko pohval zadovoljnih gostov in obiskovalcev". Priznali so sicer, da so na začetku poletne sezone prejeli nekaj pripomb na račun zaprtega tobogana, ki ni obratoval zaradi tehnične okvare. Prav tako naj bi nekatere obiskovalce zmotilo neobratovanje gostinskih lokalov na plaži, kar pa je bilo posledica zamud pri dobavi materialov.
Glede očitkov, da po 18. uri na plaži ni več možno kupiti sladoleda, pravijo: "Lokal Bambus obratuje do 19. ure, do 18. ure pa je možno tudi dobiti sladoled. Za takšen obratovalni čas smo se odločili na podlagi potreb in želja naših gostov. Je pa takšen urnik stalen že vrsto let."
Prav tako je že dolga leta enak urnik tobogana, ki se odpre (šele) ob 11. uri, nespremenjena pa je zadnja tri leta tudi cena enega spusta. Mnogim se sicer, sodeč po zapisih na družbenih omrežjih, en evro za en spust zdi preveč.
Glede domnevno visokih cen parkirišča, na katerem celodnevno parkiranje stane 12 evrov, pojasnjujejo, da so cene primerljive z ostalimi izolskimi parkirišči. Na očitke, da nihče ne nadzoruje parkiranja enega avtomobila čez več parkirnih prostorov, niso odgovorili, so pa poudarili, da so letos prenovili parkirni sistem, ki olajša preglednost nad razpoložljivimi parkirnimi mesti.
Komentiraj
... glede zvočne aerobike pa sledeče, zvočniki hreščijo, glasba se na sredini pesmi ustavi, naslednja pesem se na sredini pesmi konča, ni zvočne spodbude animatork ...
... da ne bom predolg, bom kar tukaj končal ...
... lahko bi pobrali liste in cvetove oleandrov in liste dreves, ki so na tleh vsaj mesec dni in več ...