Včeraj ob 11.30 so policisti dobili obvestilo o gorski nesreči na Prisojniku. Na kraj je poletel policijski helikopter s posadko za reševanje. Kot so ugotovili, je 55-letni slovenski državljan med hojo s Prisojnika proti Vršiču klecnil in padel pod pot na višini 2200 metrov. Pri tem se je hudo poškodoval in je bil prepeljan v jeseniško bolnišnico. Minuli konec tedna so gorski reševalci ponovno zabeležili enormno število reševanj v gorah.
HUDO POŠKODOVANEGA REŠEVALI NA BOVŠKEM: Padec na višini 2200 metrov (VIDEO)
Kronika
Da se v gore odpravlja vse več ljudi, ki niso primerno fizično in psihično pripravljeni, velikokrat pa tudi brez potrebne opreme, traja že nekaj časa. Slovenija zaenkrat o tem, da bi zahtevala plačilo za reševanje v gorah, ne razmišlja. V največ primerih gre za poškodbe pohodnikov zaradi zdrsov, padcev, poslabšanja zdravstvenega stanja in podobno. Minuli konec tedna so gorski reševalci odšli na pomoč v kar 15 primerih.
Objavil/a Gorska Reševalna Zveza Slovenije dne Sobota, 12. avgust 2023
Seveda so zgodijo tudi nesreče izkušenih gornikov, a v zadnjem času je bilo kar lepo število primerov, ko so pohodniki klicali na pomoč in je bilo potrebno reševanje s helikopterjem v naših gorah, ker so se izgubili in nato med iskanjem prave poti omagali ter primeri, ko jih je preprosto postalo strah in niso več zmogli poti naprej ali povratka. Podoben primer so v petek zabeležili pri naših severnih sosedih, kjer pa je zgodba glede brezplačnega reševanja v gorah precej drugačna.
Skupina Belgijcev se je odpravila na Schesplan v avstrijsko-švicarskih Alpah. Štirje odrasli s tremi otroki so se podali na 2946 metrov visoko goro. Prenočili so v planinski koči. Ko bi se morali vrniti po strmih in zasneženih pobočjih, pa jih je postalo strah, zato je upravnik koče poklical gorsko reševalno službo. Deželna policijska uprava zdaj za njihovo reševanje zahteva povračilo stroškov.
Koliko bodo morali plačati še ni znano.